1. W tym tygodniu wspomnienie: w piątek święto św. Marii Magdaleny, sobota święto św. Brygidy.

2. We wtorek tradycyjnie gromadzimy się na Mszy sprawowanej w intencjach czcicieli św. Antoniego. Kartki do wypisania intencji są wyłożone na stoliku pod chórem. Po Mszy nowenna zakończona błogosławieństwem relikwiami patrona naszej parafii.

3. W piątki od7.30 do 16.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej.O 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. W każdą niedzielę o 8.30 jest odmawiana modlitwa za zmarłych. Wypominki roczne.

5. Cieszymy się, że w miniony piątek wróciły do naszej świątyni po renowacji prawie 500 letnie figury. Tzw. „Grupa Ukrzyżowania”. Zostały zamontowane na swoim miejscu nad sklepieniem w prezbiterium.

6. Msze święte w czasie wakacyjnym, w lipcu są odprawiane tylko w kościele parafialnym:
- Niedziele i uroczystości: 9.00, 11.00, 17.00
- Poniedziałek: 7.00
- Od wtorku do soboty: 17.00

7. Kancelaria parafialna będzie czynna po Mszach wieczornych od poniedziałku do piątku.

8. Zachęcamydo czytania prasy katolickiej.

9. Ruch Światło – Życie Diecezji Elbląskiej zachęca dzieci i młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach. Ich tytuł to „Życie w Świetle.” Szczegóły są dostępne na tablicy ogłoszeń.

10. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Macieja Rucińskiego, który z woli Bożej, decyzją Biskupa Elbląskiego, Jego Ekscelencji Ks. Bpa Dra Jacka Jezierskiego z dniem 16. lipca 2022 r. objął urząd proboszcza naszej parafii. Ks. Maciej przez ostatnie 6 lat był proboszczem Parafii Bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. Życzymy życzliwości i otwartości ze parafian oraz wszelkich potrzebnych łask Bożych do budowania wspólnoty Kościoła w Suszu.

11. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Plakat A3 piel rower v5

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024